Mindenki bizonyos fokú félelemmel néz az elengedhetetlen műtéti beavatkozások elé, illetve azok eredményében sem vagyunk biztosak. Ennek nem kellene így lennie, hiszen az éleslátás helyreállítására napjainkban a műlencse műtét az elérhető egyik legmodernebb megoldás. Ezzel is érdemes tisztában lenni a műlencse műtét előtt. Érdemes elgondolkodniuk ezen a lehetőségen mindazoknak, akik szeretnék a tökéletes látás élményét akkor is, ha extrém magas, lézeres eljárással nem kezelhető dioptriával élnek.
Az idős korral kialakuló szemromlástól szenvedők, valamint a szürkehályogtól megszabadulni akaró személyeknek szintén jó választás lehet a műlencse műtét. Aki nem szeretne hosszabb időt várni az állami intézményekben erre a beavatkozásra, annak javasolt, hogy keresse fel dr. Szabó Antal szemész szakorvost.
Hatalmas tapasztalattal rendelkezik a doktor úr szürkehályog/műlencse műtétek területén. A beavatkozások során a legmagasabb minőségű műlencséket alkalmazza, amiket a páciens szemének egyedi paraméterei alapján készít el.
Különböző típusú műlencsék
Többféle műlencse közül lehet választani, amik úgy hatásukban, mint árban különbözőek. Az egyfókuszú, vagyis monofokális műlencsék egy adott fókusztávolságra biztosítják az éleslátást. Leginkább a távoli, azaz utcai közlekedéshez, vezetéshez, tévénézéshez való látást állítják be tökéletesre a műlencsével, de közeli látáshoz, például olvasáshoz a páciensnek továbbra is szüksége lesz olvasószemüvegre.
Már a nyújtott fókuszú monofokális és EDOF műlencsék továbbfejlesztett mélységélességgel készülnek, aminek köszönhetően, nagyobb tartományban biztosítanak éleslátást, mint a monofokális műlencsék. Bár teljes szemüvegmentességet nem nyújtanak ezek a lencsék, távolra és középtávolságra jó látásélményt adnak.
A műtét után a páciensnek továbbra is viselnie kell 20-40 cm-es olvasótávolságban olvasószemüveget. Ezek mellett, dönthetünk a trifokális műlencse mellett is, ami éleslátást biztosít távolra, közelre és monitortávolságra is.
Kellemetlenségek a műtét után
Enyhe diszkomfort érzet jelentkezhet a beavatkozás után, mint a fényérzékenység vagy az intenzív könnyezés. Azonban, néhány nap elteltével ezek a szimptómák megszűnnek. Vannak páciensek, akik a beavatkozás után már másnap élesen látnak, arra viszont számítani kell, hogy a kezelés utáni napokban még ingadozhat a látás.
Fokozatosan alakul ki az éleslátás a műlencse beültetést követően, a regenerálódási folyamatnak normális része a rövidebb ideig tartó látásromlás. Körülbelül 1 hónap után áll be a végleges látásélesség. Az említett szemész szakorvos munkája során mindig a legmodernebb technológiát, illetve kiváló minőségű lencséket használja. Mivel élő szövettel dolgozik, az egyéni regenerálódásból fakadóan, ritka esetben előfordulhatnak szövődmények.
A kockázatokról az alkalmassági vizsgálatot végző orvos részletesen tájékoztat minden beteget. De nem kell rosszra gondolni és pesszimista gondolatokkal indulni a műtétre. A megbízható, profi szakembernél igazán jó kezekben leszünk.